פעילויות אודיטי (ODT)

אנו מציעים לכם פעילויות חוץ חווייתיות, מגניבות וחינוכיות. את הפעילויות חוץ ניתן לשלב בתוך תהליך חינוכי-שנתי או כיום שיא-חוויתי של תהליך חינוכי שעברתם.

פעילות אודיטי (ODT)

פעילות חוץ המשלבת חוויה קבוצתית מגבשת, עם תכנים המותאמים לקבוצה (תקשורת, עבודת צוות, שיתוף פעולה ועוד). משחקים ברמה גבוהה ומקצועית, המועברים באמצעות מדריכים חינוכיים.

orientation
מיקום:

כל מקום

clock
אורך:

כשעה ורבע

hands
קהל יעד מומלץ:

בתי ספר, רשויות, תנועות נוער, צוותים

יש לכם שאלות? רוצים לקבוע תאריך? דברו איתנו פה

מהי פעילות אודיטי (ODT) ואיך משתמשים בה נכון?


 

פעילות O.D.T היא פעילות חוץ קבוצתית משחקית, בעלת ערכים משלימים מגוונים. הפעילות משמשת ככלי להטמעת סולם ערכים פנימי בקבוצה, ושימוש נכון בה יכול להגביר אפקטיביות באופן משמעותי, בתפקוד ובפעילות הקבוצה, על פי המטרות והשימוש הנכון בפעילות. בפעילויות ODT שונות, ניתן למצוא משחקים שונים ומגוונים האחד מהשני. העיקרון הבסיסי הוא ששימוש בכלים פיסיים בצורה משחקית, יכול להוות תחליף לשיח פרונטלי, ולבטא באמצעותו ערכים רבים שאנו רוצים 'לשים על השולחן' בלי לומר זאת רק במילים. הערכים הבסיסיים והמוכרים המשמשים בפעילויות ODT הם: תקשורת בקבוצה, חיבור וגיבוש בין השותפים בקבוצה, שיתוף פעולה, אמון הדדי ועוד. לפני שסוגרים פעילות ODT  כדאי לעשות את הצעדים הבאים:

  1. כדאי להגדיר בדיוק מיהי הקבוצה. מי ישתתף בפעילות הספציפית הזאת, לנתח ולהבין מהם היכולות של הקבוצה, מהן העוצמות והחוזקות שלה. השאלות הרלוונטיות הן: גיל, כמות משתתפים, קשיים פיסיים וכו'.
  2. יש להגדיר מהי מטרת הפעילות. כאמור, באודיטי יש מגוון רחב של משחקים, שנותנים מענה למטרות שונות. הגדירו מטרה, ומתוך כך ניתן להתאים עבורכם את הכלים המתאימים. ככלל, ככל שהמטרה מדוייקת ומבוררת יותר- כך יעילות הפעילות תעלה.
  3. מיקום- צריך להגדיר את המיקום הנכון לפעילות. בנושא המיקום יש להתחשב בשאלת גודל השטח, התאמה שלו לצרכים (דשא/תאורה במקרה של לילה וכו'), נגישות לרכב ובעיקר נוחות ואינטימיות לקבוצה.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא, צוות פעילויות החוץ של מרכז שלבים!

עוד פעילויות מגבשות

ניווט שטח

פעילות המשלבת בתוכה ניווט בין נ.צ ביער באמצעות מפת שטח, בשילוב משימות חוויתיות, אתגריות ואינטלקטואליות. הניווט מתבצע על ידי חוליות ומותאם לתהליך החינוכי שהקבוצה עוברת. לאחר הניווט מתבצע עיבוד קבוצתי על מנת לחבר את החוויה לתהליך החינוכי.

orientation
מיקום:

יער בן שמן

clock
אורך:

כשעתיים

hands
קהל יעד מומלץ:

בתי ספר, רשויות, תנועות נוער

ניווט עירוני

פעילות גיבוש חוויתית ומאתגרת המאפשרת מצד אחד חיבור בין חלקי קבוצה מגוונת, ומצד שני, חוויה מעמיקה ואיכותית בנושאים שונים: ציונות, דמויות שונות, חברה ישראלית ועוד. הניווט מתבצע באמצעות מפות, חידות ומשימות שונות הנבנות בהתאמה לקבוצה. 

orientation
מיקום:

כל מקום

clock
אורך:

כשעתיים

hands
קהל יעד מומלץ:

בתי ספר, חינוך בלתי פורמאלי

loudspeaker
שימו לב:

ישנה אפשרות לשלב שחקני רחוב, בתוספת תשלום