איך אפשר למנף פעילויות חוץ?

דף הבית > מאמרים > איך אפשר למנף פעילויות חוץ?

איך אפשר למנף פעילויות חוץ?

איך אנחנו, מורים, רכזי פעילות ומדריכים, יכולים למנף את היציאה אל הטבע?

התשובות לכך מגוונות, אבל נציע כאן מספר הצעות:

  1. לימוד. לצד הנטיעה, ישיבה על הקרקע ולימוד קטע קטן, בין אם מקורו יהודי או כללי, הוא חוויה בפני עצמה. כדאי שהלימוד יהיה קצר ובהיר (עד 15 דקות), מכיוון שהשטח מאתגר את יכולת הריכוז וההקשבה.
  2. יצירה. הטבע מזמן לנו הזדמנות ליצירה חדשה ומגוונת, ובעיקר כזו המאפשרת לילד להביע את היצירתיות שלו באופן מלא. מנעד האפשרויות ליצירה עצום, החל מיצירות ביתיות ועד גופים ומרכזים חינוכיים המציעים פעילויות טבע מגוונות.
  3. משחק. משחקי חברה שונים, יקבלו בטבע 'טוויסט' מעניין. אני מציע לא להסתפק במשחקים המוכרים, אך יחד עם זאת, כל משחק חברה שהילדים רגילים לשחק במגרש השכונתי או בבית הספר, הופך ביציאה לטבע, בין רגע, לאירוע אחר ומעניין.
  4. דיון. היציאה מהשגרה אל הטבע יכולה לעורר דיונים מרתקים בנוגע לחיבור לאדמה, החיבור שלנו לטבע והשמירה שלנו עליו ועוד. דיון כזה, באוויר וברוח הארץ-ישראלית, מאפשרים ללב להיפתח ולדון בדברים ממקום חדש. דיון מונחה היטב יכול להתאים לכל גיל ולאפשר לילדים להביע דעתם בנושאים מורכבים.

נשמח גם לסייע לכם בבניית היום שלכם, אם יש צורך. התקשרו אלינו ונסייע.

שתפו את הפוסט:

השארת תגובה

פוסטים נוספים:

איך אפשר למנף פעילויות חוץ?

איך אנחנו, מורים, רכזי פעילות ומדריכים, יכולים למנף את היציאה אל הטבע? התשובות לכך מגוונות, אבל נציע כאן מספר הצעות: לימוד. לצד הנטיעה, ישיבה על

קראו עוד »

7 עקרונות לשיחה עם ילדים

 7 עקרונות לשיחה עם ילדים: setting נכון. התאמת המסגרת או התפאורה של השיחה לתוכן, היא חשובה. לדוגמא- שלחן באמצע ושקט ברקע יתאימו לשיחה רצינית, הליכה

קראו עוד »

קבלת החלטות

בת שירות יקרה, כולם סביבך מלאים באינטרסים. או שלפחות ככה את מרגישה. כולם סביבך יודעים בדיוק מה נכון לך, לאן עלייך לפנות, ואיזו החלטה לקבל.

קראו עוד »