מהי פעילות אודיטי (ODT) ואיך משתמשים בה נכון?

דף הבית > מאמרים > מהי פעילות אודיטי (ODT) ואיך משתמשים בה נכון?

מהי פעילות אודיטי (ODT) ואיך משתמשים בה נכון?

פעילות O.D.T היא פעילות חוץ קבוצתית משחקית, בעלת ערכים משלימים מגוונים. הפעילות משמשת ככלי להטמעת סולם ערכים פנימי בקבוצה, ושימוש נכון בה יכול להגביר אפקטיביות באופן משמעותי, בתפקוד ובפעילות הקבוצה, על פי המטרות והשימוש הנכון בפעילות. בפעילויות ODT שונות, ניתן למצוא משחקים שונים ומגוונים האחד מהשני. העיקרון הבסיסי הוא ששימוש בכלים פיסיים בצורה משחקית, יכול להוות תחליף לשיח פרונטלי, ולבטא באמצעותו ערכים רבים שאנו רוצים 'לשים על השולחן' בלי לומר זאת רק במילים. הערכים הבסיסיים והמוכרים המשמשים בפעילויות ODT הם: תקשורת בקבוצה, חיבור וגיבוש בין השותפים בקבוצה, שיתוף פעולה, אמון הדדי ועוד. לפני שסוגרים פעילות ODT  כדאי לעשות את הצעדים הבאים:
  1. כדאי להגדיר בדיוק מיהי הקבוצה. מי ישתתף בפעילות הספציפית הזאת, לנתח ולהבין מהם היכולות של הקבוצה, מהן העוצמות והחוזקות שלה. השאלות הרלוונטיות הן: גיל, כמות משתתפים, קשיים פיסיים וכו'.
  2. יש להגדיר מהי מטרת הפעילות. כאמור, באודיטי יש מגוון רחב של משחקים, שנותנים מענה למטרות שונות. הגדירו מטרה, ומתוך כך ניתן להתאים עבורכם את הכלים המתאימים. ככלל, ככל שהמטרה מדוייקת ומבוררת יותר- כך יעילות הפעילות תעלה.
  3. מיקום- צריך להגדיר את המיקום הנכון לפעילות. בנושא המיקום יש להתחשב בשאלת גודל השטח, התאמה שלו לצרכים (דשא/תאורה במקרה של לילה וכו'), נגישות לרכב ובעיקר נוחות ואינטימיות לקבוצה.
נשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא, צוות פעילויות החוץ של מרכז שלבים!

שתפו את הפוסט:

השארת תגובה

פוסטים נוספים:

קטעי לימוד קצרים על תפילה

48 קטעי לימוד קצרים על תפילה, כתובים בשפה בהירה וקולחת, מיועדים ללימוד לבני נוער וצעירים. ניתן להוריד את הקובץ בשמחה ולהעבירו לכל המעוניין. הלימוד הועבר

קראו עוד »

איך אפשר למנף פעילויות חוץ?

איך אנחנו, מורים, רכזי פעילות ומדריכים, יכולים למנף את היציאה אל הטבע? התשובות לכך מגוונות, אבל נציע כאן מספר הצעות: לימוד. לצד הנטיעה, ישיבה על

קראו עוד »

7 עקרונות לשיחה עם ילדים

 7 עקרונות לשיחה עם ילדים: setting נכון. התאמת המסגרת או התפאורה של השיחה לתוכן, היא חשובה. לדוגמא- שלחן באמצע ושקט ברקע יתאימו לשיחה רצינית, הליכה

קראו עוד »

קבלת החלטות

בת שירות יקרה, כולם סביבך מלאים באינטרסים. או שלפחות ככה את מרגישה. כולם סביבך יודעים בדיוק מה נכון לך, לאן עלייך לפנות, ואיזו החלטה לקבל.

קראו עוד »