10 דיברות לשתיית אלכוהול בפעמים הראשונות

דף הבית > מאמרים > 10 דיברות לשתיית אלכוהול בפעמים הראשונות

10 דיברות לשתיית אלכוהול בפעמים הראשונות

חברים וחברות צעירים. אתם שלא מורגלים בשתייה חריפה, אם אתם מתכוונים לשתות השבוע, אני רוצה להציע לכם 10 דיברות קצרות ומעשיות על שתיית אלכוהול.

  1. אתם לא חייבים לשתותאלכוהול! תשתו רק אם תרצו, ואם תגיעו למסקנה שזה מה שנכון (מוזמנים לבחון את זה הלכתית, רוחנית ואישית). לעולם אל תשתו כי מישהו לחץ עליכם. אתם לא כפתורים במעלית, אל תהיו לחיצים.
  2. כדאי לשתות בסביבת חברים קרובים ואוהבים. כאלה שידאגו לכם, ולא ידאגו לצלם אתכם ולהעלות לאינסטגרם. הדבר המרכזי שמשפיע על ההתנהגות של השיכור היא האווירה. שתיתם עם החבר'ה במגרש חניה? האווירה תהיה בהתאם. שתיתם תוך כדי שירת שירי קודש? צפו את ההשלכות.
  3. אל תחשבו מראש 'מה לומר' ואיך להתנהג אחרי ששתיתם. אל תתכננו. ממילא, רוב מוחלט של מה שנאמר בשיכרות הוא דברים שאנחנו רוצים לומר. (והנה לכם הסבר למה רובנו אומרים דברים טובים כשאנחנו שיכורים(.
  4. שתואלכוהול טוב. אלכוהול זול הוא חומר מסוכן, מגעיל וגורם לבטן שלכם להרגיש כמו האנקונדה בלונה פארק. ברוורס.
  5. האלכוהול משפיע לאט, שתו, תרקדו קצת, וחכו. אף פעם אל תשתו הרבה בבת אחת, כדי שתצליחו לשים ברייקס בזמן הנכון. לפעמים המעבר בין פיכחות לשכרות מהיר וחד מאד.
  6. אחרי כוס יין/שוט משקה חריף/- שתו כוס מים. זה לא יחליש את עוצמת האלכוהול, זה ישאיר אתכם שפויים ובחיים. בנוסף- תאכלו תוך כדי. אלכוהול על בטן ריקה זה רע.
  7. לא במקרה ביהדות יש ערך בשתיית יין דווקא, ולא משקאות אחרים. א. כי התהליך של היין קסום, קצת כמו התהליך שבני אדם עוברים… ב. כי השיכרות שלו נכונה ועדיפה. רגועה יותר. בחרתם לשתות משקאות יותר אגרסיביים? לכו על זה, תהנו. אבל תזכרו את עוצמת ההשפעה.
  8. לא נוהגים עם טיפתאלכוהול. נקודה. וגם לא עולים לרכב עם נהג ששתה. כלום. כן, עדיף שתשנו ברחוב.
  9. נצלו את השתייה כדי לומר לפחות לאדם אחד, דברים שמקרבים. אפשר גם לעצמכם. ואפשר גם לה' יתברך.
  10. תזכרו שלכל פורים יש מוצאי פורים. תחגגו בדרככם, אבל תזכרו שתצטרכו להסתכל בעיניים של האנשים האלה שאתם רואים עכשיו, גם מחר.

שתפו את הפוסט:

השארת תגובה

פוסטים נוספים:

איך אפשר למנף פעילויות חוץ?

איך אנחנו, מורים, רכזי פעילות ומדריכים, יכולים למנף את היציאה אל הטבע? התשובות לכך מגוונות, אבל נציע כאן מספר הצעות: לימוד. לצד הנטיעה, ישיבה על

קראו עוד »

7 עקרונות לשיחה עם ילדים

 7 עקרונות לשיחה עם ילדים: setting נכון. התאמת המסגרת או התפאורה של השיחה לתוכן, היא חשובה. לדוגמא- שלחן באמצע ושקט ברקע יתאימו לשיחה רצינית, הליכה

קראו עוד »

קבלת החלטות

בת שירות יקרה, כולם סביבך מלאים באינטרסים. או שלפחות ככה את מרגישה. כולם סביבך יודעים בדיוק מה נכון לך, לאן עלייך לפנות, ואיזו החלטה לקבל.

קראו עוד »